Egészség

Alapvető tenisztechnikák és pontozási rendszer

A pályás tenisz alapvető technikái három részre oszthatók, nevezetesen:tartás, lábmunka (lábmozgás), és ütéstechnika. Maga a stroke technika továbbra is négy részre oszlik, nevezetesen a szerviz, előkezesek, hátrakezesek, és röplabda. Az alapvető technikák elsajátításával a játékosnak nagyobb esélye lehet a pontszerzésre. A teniszben a pontozás a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által meghatározott szabályokra vonatkozik. Általában a mérkőzés három szettben zajlik, és az a játékos kerül ki győztesen, aki két szettet tud nyerni.

A teniszezés alaptechnikája

A teniszezésnek 3 alapvető technikája van, amelyeket fontos elsajátítani. A teniszezés alapvető technikája, amelyet el kell sajátítanod, a szolgáltatás fogadására kész pozíció (állás), lábmozgások (lábmunka), és különféle típusú stroke-ok.

1. Állás

Állás az az attitűd, hogy készen állunk az ellenfél ütésének fogadására, mind az ellenfél adogatásakor, mind futójátékban történő ütéskor. Val vel állás Sok szerencsével képes leszel halálos ütésekkel visszaadni a labdát, ahogy azt sok high-end teniszező teszi. Pozíció állás A legjobb az, hogy a térded be van hajlítva, így félig guggolva vagy, és a tekinteted egyenesen a labdára néz. Ügyeljen arra, hogy a jobb kezével szilárdan tartsa az ütő markolatát, míg a bal kezével az ütő nyakát segíti (vagy fordítva, ha balkezes).

2. Lábmozgás (lábmunka)

A jó lábmunka lehetővé teszi a szabad mozgást a széles teniszpályán. Ez nagyon fontos, hogy egyformán jól tudj védekezni és támadni. A teniszezők körében az egyik legnépszerűbb lábmunka a kétlépcsős lábmunka típus (kétlépcsős lábmunka). Ezt a lábmozgást oldalirányban mindkét oldalra való mozgáshoz és a mezőtől való távolodáshoz használják. Támadó játékos, aki támaszkodik tenyeres ütés és fonák ütés támadásban középre állhat a pálya közelében, hogy a pálya minden sarkából irányítsa a labda érkezését. Ennek a lábmozgásnak az alapja, hogy az egyik láb talapzatként szolgál, a másik láb pedig hátra, előre, jobbra és balra mozog.

3. Ütéstechnika

A teniszben 4 ütéstechnika létezik, nevezetesen adogatás, kézi hajtás, fonákhajtás és röplabda.
  • Szolgáltatás: korai stroke
  • Előkezesek: tárt karokkal ütni
  • Fonák ütés: ütés a test előtt keresztbe tett karokkal
  • Röplabda: teniszütővel ütve a feje fölött
A négy ütés közül fonák ütés ez az a fajta lövés, amelyet komolyan kell vennie.

Mert ütni hátsó vezetés több erőre van szüksége, mert a felsőtestet előrelendítéssel kell forgatnia, plusz a területbe lőni alapvonal és súlya elöl.

A pályás tenisz és annak pontozási rendszere

Mielőtt megtanulná a teniszezés alapvető technikáit, először el kell sajátítania a pontozási rendszert ebben a sportágban. Mert a teniszben más a pontozás, mint a többi sportágban. A teniszben a pontozási rendszer a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szabályain alapul. A teniszjáték 3 szettből áll, és az a játékos nyer, aki az első 2 szettet meg tudja nyerni. A pontszám meghatározásához ismernie kell a tenisz világában ismert kifejezéseket, mint például:
  • Játékok (pontok)

1 pont megszerzéséhez (játékok), 4-szer kell labdát nyernie az ellenféltől. Első pontszám = 15, második pontszám = 30, harmadik pontszám = 40, negyedik pontszám = 1 pont (játékok). Egy szett megnyeréséhez 6-ot kell nyerned játékok (nélkül döntetlenek).
  • Balszerencse

Ez akkor történik, ha mindkét játékos 40 pontot ér. Az egyik játékosnak egymás után kétszer kell labdát nyernie, hogy elérje játékok.
  • Előny játék

Ez akkor történik, amikor az egyik játékos megnyeri az első labdát, miután megtörtént balszerencse (40-40).
  • Előny készlet

Akkor fordul elő, ha az egyik játékos 5-5 pont után nyeri meg a 6. játszmát.
  • Nyakkendőtörés

Akkor fordul elő, ha mindkét játékos megkapja játékok (pont) 6-6. Tovább nyakkendőtörés általában a játékosoknak 7 pontot kell elérniük a győzelemhez játékok. Ha az eredmény azonos 6, akkor a két pont különbségét kell keresni (8-6, 9-7, 10-8 stb.).